Світова література



Позакласна робота зі світової літератури 

(досвід роботи методоб'єднання)

 Позакласна робота з літератури – це система навчально-виховних заходів, які проводяться у вільний від уроків час та спрямовані на поглиблення літературної освіти, всебічний розвиток та виховання учнів . Значення позакласної роботи: формування активного читача; поглиблення літературної освіти; розвиток творчого потенціалу учнів; виховання школярів засобами літератури; організація дозвілля учнів.
     Форми позакласної роботи:
І.Систематичні форми позакласної роботи. (Літературні гуртки)
II.Епізодичні форми позакласної роботи
       Зупинимось на епізодичній формі позакласної роботи.
1)Літературні екскурсії. Специфіка:вивчення літератури в конкретному життєвому середовищі. Особливим різновидом є заочна літературна екскурсія. Крім повідомлень екскурсоводів (учитель, учні),ми бачимо необхідний багатий наочний ілюстративний матеріал. Як зразок розглянемо заочну екскурсію «Життя та творчість Омара Хайяма», підготовлену учнями 8-А класу під керівництвом Вєтрової Л.М
2)Літературні вечори (у старших класах),літературні свята. Ці заходи потребують ретельної та довготривалої підготовки, об’єднання кількох форм позакласної роботи, взаємодії з іншими шкільними предметами.
Наприклад, вечір присвячений творчості Сергія Єсеніна «Отговорила роща золотая…»; літературний вечір « Словом залишилась на Землі», присвячений памяті нашої землячки-поетеси Оксани Степаненко; літературне свято « А жінка в світ приходить для любові». Ми спостерігаємо міжпредметний зв'язок світової і української літератури: учні декламували вірші Гете,Бернса,Е.Межелайтіса в перекладі М.Рильського, В.Бичка , а також українських поетів І.Франка, Л.Костенко. Тут інсценувалися уривки з п’єси Г.Квітки – Основяненка «Сватання на Гончарівці», сценки-гуморески у виконанні учнів 11-го класу.
Взаємозвязок  літератури та музики спостерігаємо в таких заходах як «Любов дала життя,і рух,і силу...» до Дня святого Валентина (учні декламували сонети Данте,Ф.Петрарки,В.Шекспіра,вірші П.Верлена,Р.Бернса,А.Міцкевича, звучала музика Шопена, Л.Бетховина), « Зустріч казкових героїв на балу у Попелюшки », «Зорепадом летять роки…», «День учителя»
3)Літературні виставки. Зустрічі. Екскурсії.
«Пам’яті Оксани Степаненко» (Зустріч з поетесою Світланою Шевченко під керівництвом Ковальової  В.В
Екскурсія до бібліотеки учнів 9-А класу. Бібліотекар Лавінюкова Н.В підготувала  тематичну виставку по творчості В.Гюго, ознайомила з «секретами» своєї професії.
Зустріч з О.Головановою, авторкою книги «Історія села Злинки» відбулася у формі діалогу.
4)В 2013-2014 н.р. метод.обєднанням було організовано і проведено Тиждень театру.
Мета заходу:пробудження інтересу до драматичних творів,театрального мистецтва взагалі. До вашої уваги уривки з п’єс: І.Нечуй-левицький  «Кайдашева сім’я», «За двома зайцями» М.Старицького; інсценізації « Її  величність казка»
Тут  розкриваються творчі можливості кожної дитини (декоратори,костюмери,гримери,режисери,актори)
5)Вшанування народних традицій та звичаїв.
«Йде панна осінь золотава з маленьким келихом вогню».
«Вечорниці», «Калита»  (підготувала Яриш Т.Г)
«Масляна»
 «На Івана Купала» 
Мета таких заходів  відроджувати календарно-обрядові звичаї; розширювати світогляд учнів виховувати  почуття гордості  за  свій народ,любов  до  прекрасного .
6)Олімпіади.



Комментариев нет:

Отправить комментарий